Datum

tisdag 20 januari, 2026

Tid

14:00 – 16:00

Organisatör

Kraftens hus i Borås-Sjuhärad
Telefon
0722 25 92 98
E-post
sjuharad@kraftenshus.se
BOKA

Promenera tillsammans med Kraftens hus

Tillsammans går vi en långsam promenad i Borås med omnejd, anpassat efter dig som kommer.
Att mötas, fika och samtala är en viktig del av våra promenader. Ta gärna med egen fika 🙂 Hundar är också välkomna!

Vi rör på oss, samtalar om livet och stannar upp för en fika, något vi på Kraftens hus vet gör gott för både kropp och knopp!

Samling kl. 14.00 på parkeringen där vi ska gå, eller
13.40/45 utanför Kraftens hus för samåkning med Lasse OBS Bokning av samåkning se nedan!

13/1 Trollstigen 4,4 km – samling på Almenäs parkering
20/1 Kransmossen 4,9 km – samling på parkeringen
27/1 Kypesjön 2,4 km – samling på parkeringen
Vi fyller på med fler promenadställen framöver……

Varmt välkommen att vara med!

Monica, Lasse och Michael är volontärer på Kraftens hus och leder promenaden och svarar på frågor om platser, samåkning och om promenaden blir av pga vädret.

Monica 0705 77 35 65
Lasse   0768 77 31 44

Bokning av de två platserna för samåkning med Lasse kl. 13:40/45 från Träffpunkt Simonslands entré görs nedan. Du kan boka en plats fram till kl. 12 samma dag som den aktuella promenaden.

Bokningar görs för en vecka i taget och öppnar upp tidigast dagen efter den senaste promenaden har varit. 

Boka evenemang

Form/ticket icon icon
Samåkning till promenaden med Kraftens hus
Kostnadsfri
Form/up small icon icon Form/down small icon icon
Tillgängliga Biljetter: 2

Kom ihåg att boka av dig om du får förhinder, det gör du med länken du får i bekräftelsemejlet. Är det fullbokat och du vill stå som reserv meddela oss med sms till nummer 0722 25 92 98 så hör vi av oss om det blir en ledig plats

Denna biljett ”Samåkning till promenaden med Kraftens hus” är tyvärr slutsåld.
Cookie-samtycke med Real Cookie Banner